SeSSiZ ForuM
Forumumuza Hoş geldiniz Buradan üye olabilirsiniz:)
Sizlere daha iyi hizmet vermek için burdayız...
SeSSiZ ForuM
Forumumuza Hoş geldiniz Buradan üye olabilirsiniz:)
Sizlere daha iyi hizmet vermek için burdayız...
SeSSiZ ForuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SeSSiZ ForuM

Sizinle BüyüYücek Bir PlatForm

Hoş GeldinizAnasayfaKayıt OlGaleriLatest imagesAramaGiriş yap

Programsız Klasör Gizleme

YazarMesaj
esasmetalci
Admin
Admin
esasmetalci

Programsız Klasör Gizleme Empty
MesajKonu: Programsız Klasör Gizleme   Programsız Klasör Gizleme Icon_minitimeÇarş. Kas. 25, 2009 3:35 pm

Genellikle gizlememiz gereken bazı dosyaları saklamak için (şifreleme programları kullanmayanlar için söylüyorum)en olmadık ve bulunmaz bir yere klasörleri iç içe geçirerek saklarız.Buda bir saklama yöntemi ama:D ama şimdi benden başka bir saklama yöntemini sizlerle paylaşacağım.Belki bu yöntemi bilenler vardır ama benim hedef kitlem bilmeyenler:D
Adım adım yapalım işlemler:
1)Görünmesini istemediğiniz dosya ve kolasörlerinizi bir klasör içine doldurun.
2)Daha sonra klasörün üzerine gelip sağ tıklayın ve yeniden adlandırı seçin.(pcyi bilenler yadırgamasın beni bu yediden adlandır işlemini kalasör seçiliyken F2 ye basarakta yapabiliriz:D)
3)Şimdi arkadaşlar yeniden adlandırma işlemi yaparken değişik bir metod kullanacağız.Yeniden adlandırırken Alt tuşu basılıyken adlandırma yerine 0160 rakamalarını yazacağız.(Alt-0160)Not:adlandırmayı yaparken en son elimizi alt tuşundan çekiyoruz

Böylece bu yaptığımız işlemle klasörün isin kısmını boş bıraktık.
4)Şimdide isimsiz klasörün üzerine gelip sağ tıklayarak özellikleri seçiyoruz.Özellilrie gelince ordanda özelleştir sekmesine geliyoruz.
5)Ordanda simge değiştir düğmesini tıklayalım.
6)Önemli nokta burası simgelerden boş olan simgeyi seçiyoruz.
7)İşlem bitti şimdiden bu uygulamayı sonlardırmak için uygula>tamam deyip olmuşmu diye bakalım:D

Arkdaşlar yapamadığınız yada benim anlatımımla ilgili bir problem yaşarsanız bana yazabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum:)
Bu konuda çok sıkıntı yaşayan olursa yada çok ilgilenen resimli anlatabilirim Very Happy
http://www.esasmetalci.blogcu.com

Programsız Klasör Gizleme
1 sayfadaki 1 sayfası