SeSSiZ ForuM
Forumumuza Hoş geldiniz Buradan üye olabilirsiniz:)
Sizlere daha iyi hizmet vermek için burdayız...
SeSSiZ ForuM
Forumumuza Hoş geldiniz Buradan üye olabilirsiniz:)
Sizlere daha iyi hizmet vermek için burdayız...
SeSSiZ ForuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SeSSiZ ForuM

Sizinle BüyüYücek Bir PlatForm

Hoş GeldinizAnasayfaKayıt OlGaleriLatest imagesAramaGiriş yap

Dikkat edin de msniniz çalınmasın

YazarMesaj
esasmetalci
Admin
Admin
esasmetalci

Dikkat edin de msniniz çalınmasın Empty
MesajKonu: Dikkat edin de msniniz çalınmasın   Dikkat edin de msniniz çalınmasın Icon_minitimeÇarş. Kas. 25, 2009 3:30 pm

Arkadaşlar biliyorsunuzki bilgisayarları herkes yararlı amaçlar için kullanmıyor.Yararlıdan kastım ise yane normal bir internet kullanıcısı gibi değilde zararlı bilgisayarlara zarar veren zararlı yazılımları üretim yada üretilmiş yazılımları ağ kullanıcılarına zarar vermek için kullanan bir takım insanlar var.Kimi eğlenmek için kimileri haksız kazanç elde etmek bir şekilde kötülük saçıyor .Peki bu insanlara ne yapabiliriz?
Ben şimdi bu soruya elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.Arkadaşlar birsoruna çözüm bulmak istiyorsak eğer o sorunu analiz etmek gerekir.Yani o sorunu bilmek gerekir.Bunu nasıl yaparız.Düşmanımızı iyi tanıyarak onun gibi düşünerek neler yaptığını bilerek düşmana karşı kendimizi savunabiliriz.Şimdi sizlere elimden geldiğince düşmanların hamlelerini anlatmaya çalışacağım.
1-) TROJANLA PC HACK
Kendini hacker sanan bazı kişiler pclere exe yada scr vb.uzantılı dosyaları göndererek pcye bazı portları acıp kişiye uzak masaüstü atmış gibi pcyi yönetiyor fakat bunu yapanların %97 si kendi yazdığı trojanı kullanmıyor hiç bir programlama dili bilmiyor linux bilgileride 0 ın altında kısacası hiç birsey bilmiyen insanalara zarar vererek saygı görmeye çalısan fakat yetersiz zekaya sahip kişiler bu kişiler saygı görmek için herseyi yapar hackerlar ve defacerlar bu kişileri hiç sevmedikleri için LAMER yani acınası zavallı (fransızca) gibi lakaplar takarlar ve herkese kafa tutmalarına rağmen hiç birşey bilmezler en tehlikeli gurupturlar.

2-) GÜVENİ KULLANARAK
Sosyal mühendis diye tabir ettiğim bazı kişiler lamerlardan farklı olarak insanlara zorla birşeyler yaptırmazlar.Karşısındaki kişiye bilgisayar konusunda herşeyi bildiğini inandırır ve sorun çözmek adı altında şunu yap, bunu yap diyerekten kişinin kendi bilgisayarını kendisine hackletir.Lamerlardan tek farkı bu kişilerin insanları çok iyi tanımalarıdır.Böle insanlardan sakın gol yemeyin yani Smile

3-) MODEMDEN PORT YÖNLENDİRME

Bu da basit ve kullanılan bir yöntemdir fazla kullanılmasada,kişinin modem şifresi kırılır ve film başlar daha sonra local ip si gelir gerisini de bilen biri çok rahat bir şekilde halleder.Ama bu yöntemten pek korkmayın yapan kişi çok usta olması lazım.Smile
4-) DOS ÜZERİNDEN

Bu yöntem netwiev komutu kullanılarak yapılıyor.Bilgisayalara açık portlar üzerinden giriliyor.Ama oldukça uzun bir metod bu 4-5 yıl bile sürdüğünü duymuştum hiç çalıştığınıda görmedim açıkcasıVery Happy lamerler 2-3 birşey öğrenince bunu yapmaya çalışıyorlarmışVery Happy Ama böle bir metodla hacklenirseniz üzülmeyin savcılığa başvurduğunuzda yarım saate sizi kim hangi bilgisayarla hackledi bulunuyor:D Anca lamerlar kullanır zaten bu metodu Very Happy
5-) TELNET ÜZERİNDEN

Bu metodu gerçekten söylüyorum eğer kullanan varsa aklıyla ilgili bir problemi vardır Very Happy çünkü birinin telnet üzerine bilgisayarına gireyim diye yanlışlıkla bir programcının (güvenlikçi-oyun yazarı -program yazarı-hacker gibi)bilgisayarına girerlerse ayvayı yer o yüzden pek kullanmazlar bu yöntemi aynı zamandada microsoft telnet ile banka,büyük işyerleri ve devlet dairelerine hizmet vermede kullandığı için öyle bir hata yaptığında bilgisayarının ekran kartı dahil olmak üzere herşeyini yakman parçalaman lazım çünkü polis,jandarma vs.seni kısa sürede yakalar.Yane anlayacağınız bu metoduda bilin ama pek kullanılan bir yöntem değil meraklanmayın:D
6-) İŞLETİM SİSTEMİ ACIĞI İLE

Aslındahackerları övmek gibi olacak ama söylemeden geçemeyeceğim. Hankerların %4 ü bu yöntemi kullanmaktadır.İşletim sitemindeki açıkları kullanarak o açıklardan bilgisayara girerler ve kendi bilgisayarlarıymış gibi kullanırlar bilgisayarlarınızı.Arkadaşlar türkiyedeki hackerlar bu yöntemi dünyadaki bir çok hackerdan iyi yaparlar türkiyeye internet geldikten sonra avrupa atom arastırma enstitüsünün bütün pcleri hacklendi bulgaristan ve bazı devletlerin parlementolarının bütün pcleri hacklendi internet üs kurulu toplandı ve türkıyenin netini keselim almıyalım bunları aramıza dediler ancak olmadı şuan türkler hack konusunda her alanda birinciler türkiyede mitnickten cok daha iyi bilenler var. Bu kadar hackerları övdükten sonra söylemeliyim ki bu yöntemi hackerlar yapar ve bir hacker hiç bir zaman kötü amaçlar güderek böyle birşey yapmaz yaparsa zaten hacker değildir.
Oyüzden rahat olun bu yöntem hakkında:D

İşte arkadaşlar bilgisayarınıza zarar vermek isteyen kişiler bu yöntemleri kullanarak işlemlerini yapıyor.Artık neyi nasıl yaptığını az çok biliyorsunuz ona göre ayağınızı denk alın Very Happy
aslında brutforce-fake-nuke-flood vb. yöntemlerde var ama bu anlattıklarım genel olanlar...

http://www.esasmetalci.blogcu.com

1 sayfadaki 1 sayfası